Skocz do zawartości

TeamSpeak3 Multi Theft Auto Zagraj
Facebook Twitter Google+ Steam Community Wyszukiwarka
Tradycyjna rozgrywka Role Play w nowoczesnym wydaniu.

Zdjęcie

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eviltk

Eviltk

ToMaSz

• Gracze
  • 605 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 10:52

Cześć mam problem, ponieważ gdy gralem na dev to zresetowal mi się komputer, po czym wyskoczył czarny ekran i napis "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key". Wiem że problem dotyczy dysku ale nie wiem co dokladnie sie dzieję i prosił bym o każda pomoc. Z góry dziękuje za pomoc.

Dołączona grafika

#2 Bator

Bator
  • Gracze
  • 962 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 11:29

Twardy reset, a z komunikatu wynika, że bios nie trzyma ustawień.
Najpierw wymień baterię biosu i skonfiguruj bios.
Drugi komunikat jeśli po ustawieniu "default biosu" pokazał komunikat “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key” to albo coś z dyskiem albo z systemem. Sprawdź w biosie czy widzi dysk. Jak widzi i jest bootowanie z dysku jako pierwsze to komputer nie może wystartować bo nie widzi systemu. Jak nie jest uszkodzony dysk to czeka Cię reinstalacja systemu albo naprawa.

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key”
Kłania się język angielki. Komunikat wyraźnie mówi co jest grane i co masz zrobić - "zresetuj i wybierz poprawne urządzenie startowe lub włóż medium bootowalne, które ustawiłeś i wciśnij klawisz". "CMOS Data/Time Not Set" - czas i data nie są ustawione. Oznacza to, że bateria, którą masz na płycie, prawdopodobnie nie potrzymuje RTC i ustawień biosu, co za tym idzie, bios wraca do domyślnej konfiguracji i komunikat "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key" wyskakuje dlatego, że jako pierwsze urządzenie startowe masz ustawioną stację dyskietek, a powinien być ustawiony dysk twardy. Wymień baterię na nową(z tego co pamiętam, ta bateria ma oznaczenie cr2032), wejdź w bios setup, ustaw czas, poszukaj czegoś takiego jak boot sequence, albo device boot priority, jako 1st boot device ustaw hdd, zapisz zmiany klawiszem F10 i problem nie będzie się powtarzać.

FUAOX8g.jpg

#3 Eviltk

Eviltk

ToMaSz

• Gracze
  • 605 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 12:57

Już naprawiłem, błąd polegał na przełączeniu kabli dysku iż się kłócił ze stacją.

Masz Like!

Dołączona grafika