Skocz do zawartości

Multi Theft Auto Zagraj
Facebook Twitter Steam Community Zgłoszenia Wyszukiwarka
Tradycyjna rozgrywka Role Play w nowoczesnym wydaniu.

Zdjęcie

#26 Zmiany strukturalne w RCFRS oraz rozpoczęcie 25 akademii

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tostinho cwelinho

tostinho cwelinho

stulejarz

• Gracze
  • 1632 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 02:40

8e9m0Od.png

gusCyW4.png

Jak wiadomo praca strażaka kojarzy się z gaszeniem pożarów, ściąganiem kotów z drzew czy ratowaniem osób z wypadków. Jednakże w każdym departamencie istnieje sekcja strażacka odpowiedzialna za wezwania z zakresu ratownictwa medycznego i taką też chciałabym Wam państwu przedstawić! Otóż ratownicy medycznie zajmują się wszystkim, co jest związanie bezpośrednio z pierwszą pomocą medyczną czyli wszelkiego rodzaju złamania, oparzenia, zranienia, utraty przytomności i tym podobne przypadki. Ambulanse oraz jednostki medyczne są oznaczone przedrostkiem RA lub EMS i mają wyposażenie, zależne od certyfikatu, jakim zespół dysponuje i są to ALS lub BLS. Zależnie od certyfikatu karetki mają różne wyposażenie a także malowanie i takim sposobem karetki prowadzone przez zespół z certyfikatem BLS są czerwono białe a te ALS są całe czerwone. Poniżej przedstawiam rozmowę z kapitanem sekcji medycznej Fire and Rescue Services od Red County.

Vignette Pouliotte (VP): Witajcie drodzy czytelnicy! Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić Nathana Shackelforda, odpowiedzialnego za sekcję paramedyków w Red County Fire and Rescue Service.
Nathan Shackelford (NS): Dzień dobry! Nathan Shackelford, przedstawiciel siódmej remizy w Los Santos.

VP: Opisz swoją rolę w departamencie, czym się zajmujesz, jaki masz stopień i opisz po krótce swoją historię z Rescue Service.
NS: Moja rola w departamencie? Tak jak to ujęłaś, zajmuje się sekcją paramedyków. Moim zadaniem jest dopilnowanie, by obecni kandydaci potwierdzili swoje umiejętności, gdyż dzięki temu mogą pracować jako pełnoprawni ratownicy. Jako jednostka, jesteśmy w stanie zadysponować wykwalifikowanych ratowników do poszkodowanego. Obecnie w tej jednostce jestem tylko kapitanem. . Moja historia z Red County Fire and Rescue Service? Cóż.. Zaczynałem jeszcze w Fire Department a dokładnie w San Fierro, Czternasta Remiza, właśnie w tamtym mieście uratowałem pierwszego człowieka.

VP: Wyjaśnij nam, czym zajmuje się Twoja sekcja w departamencie?
NS: Sekcja paramedyków zajmuje się ratowaniem życia bądź zdrowia. Dzięki nim wiem, że społeczeństwo Los Santos jest w dobrych rękach.

VP: Czy praca w Fire and Rescue Service była Twoim marzeniem czy wynikiem przypadku?
NS: Praca w Fire Department była czystym marzeniem. Już od małego wiedziałem, że moją misją jest ratowanie ludzkiego życia. Starałem się czytać wszelkiego rodzaju książki, dzięki którym nauczyłem się jak pomagać innym, co to znaczy w ogóle pomagać. Do teraz oczywistym jest, że misję mam taką samą. Nigdy nie zrobił bym tego z przypadku.

VP: Jaki miałeś najcięższy przypadek na który trafiłeś?
NS: Ciężki przypadek? Hm... Dużo ich było... Ale takim naprawdę ciężkim przypadkiem był mężczyzna po wypadku komunikacyjnym. Niewydolny zarówno krążeniowo jak i oddechowo. Urazy wielonarządowe, konieczność defibrylacji oraz intubacji, była to sytuacja krytyczna. Zapewniam tutaj wszystkich, że poszkodowany wyszedł ze szpitala cały i zdrowy. Największą satysfakcją jest to, że uratowałem kogoś i właśnie ten ktoś może cieszyć się, że żyje ponownie z własną rodziną.

VP: Opisz proszę sprzęt który jest najczęściej używany przy akcjach ratowniczych.
NS: Najczęściej używanym sprzętem jest maska tlenowa, butla tlenowa, opatrunki jałowe, uciskowe, osłonowe... Rodzaje to ja mógłbym wymieniać i wymieniać. Dodatkowo w skład wchodzą pulsoksymetr oraz ciśnieniomierz. Ale jeżeli mówimy o ambulansach z zaawansowanym wyposażeniem, to tutaj już coraz częściej używamy respiratora oraz defibrylatora, oczywiście nie w celach, by kogoś defibrylować, lecz po to, by sprawdzić jego funkcje życiowe.

VP: Jak to jest? Czy to prawda, że ratownika potrafi ogarnąć rutyna po latach spędzonych w pracy?
NS: Po części tak, po części nie. To w sumie zależy od człowieka. Wiadomo, że po latach już robimy niektóre czynności rutynowo. Nie zastanawiamy się, jaki opatrunek nałożyć do rany postrzałowej, czym zabezpieczyć szynę, jaki lek podać, aby przywrócić rytm zatokowy z mechanizmu asystolii. Ale jeżeli ratownik na każde wezwanie wyjeżdża znużony, zdenerwowany - to nie nazywajmy go ratownikiem!

VP: Co chciałbyś przekazać naszym czytelnikom? Jakaś rada, może przestroga?
NS: Chciałbym tylko przekazać kilka słów w kierunku czytelników. Nie dajcie robić sobie wypierać wszystkiego z mózgu. Myślcie SAMODZIELNIE. Czasami niestety głupota niektórych ludzi mnie osobiście przeraża. Drugą sprawą będzie to, abyście Wy, drodzy czytelnicy nie pozostawiali chorych w potrzebie, tylko wzywali nas. Dyspozytor postara się podjąć z Wami próbę czynności reanimacyjnych.

VP: Dziękuję Ci bardzo serdecznie za te kilka słów o Twojej roli w naszym departamencie, oby jak najmniej pracy!
NS: Również dziękuję! Mam nadzieję, że słowa, które skierowałem do czytelników, wpadną do ich głów.

SuAhSSQ.png

Wraz z nadchodzącą akademią departament postanowił wprowadzić zmiany w swoich strukturach. Zmianom uległy rangi Command Staffu a wraz z nimi obowiązki poszczególnych funkcjonariuszy. Obecna struktura prezentuje się następująco:

LOeyLuV.png

Zakres obowiązków oficerów Command Staffu wygląda następująco:
  • Fire Chief - koordynacja pracy całego departamentu, planowanie i realizowanie nowych zmian
  • Deputy Fire Chief - koordynacja pracy Command Staffu, nadzór nad poszczególnymi wydziałami departamentu
  • Assistant Deputy Fire Chief - koordynacja pracy sekcji strażackiej, organizacja ćwiczeń i szkoleń
  • Assistant Deputy Chief Paramedic - koordynacja pracy sekcji medycznej, organizacja ćwiczeń i szkoleń
  • Battalion Chief - koordynacja pracy poszczególnej jednostki, organizacja odpraw, pośrednik pomiędzy remizą a głównym zarządem departamentu, wdrażanie zmian zarządzonych przez Fire Chiefa

N0MIkyp.png

W niedzielę, czyli 18 lipca 2016 roku rusza dwudziesta piąta tura akademii Red County Fire and Rescue Services w trakcie której wszyscy aplikanci będą przygotowywaniu do służby w siódmej remizie, w Los Santos. Obecna akademia przewiduje wybranie jednej z dwóch ścieżek, według których będą odpowiednio rozkładane ćwiczenia oraz wykłady. Lista osób, które dostały się na Red County Fire and Rescue Services Academy:
  • Clayton Pakowsky
  • Caroline Harris
  • Derek Hopkins
  • Martha Lafayette
  • Randy White
  • Stanley Swayne
  • Kane Wolkemnar
  • Patrick Bezkovsky
  • Peter Gunder
  • Nick Blue
  • Roger Cheeney
  • Kate Walters
  • Adam Miloslavic
  • Emily Parker
  • Olivia Mansson
  • Diana Lincoln
  • Jennifer Hight
  • Nick Jefferson
  • Dylan Turnbull
  • Franklin Allen
  • Jacob Halker
  • Patric Lennox
  • Elaine Thornton
  • Brian Monroe
Wszystkim wymienionym wyżej osobom życzymy powodzenia zarówno w trakcie jak i po akademii, mamy nadzieję, że osoby te zasilą szeregi jednostki.

wV5IPuK.png

Użytkownik Jose Tostinho edytował ten post 22 lipiec 2016 - 19:56

Kiedyś znów pogram.