Skocz do zawartości

Multi Theft Auto Zagraj
Facebook Twitter Steam Community Zgłoszenia Wyszukiwarka
Tradycyjna rozgrywka Role Play w nowoczesnym wydaniu.

Zdjęcie

Celebrity Project - informacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wozny

Wozny

Ja tu tylko sprzątam.

• Administratorzy
  • 2812 postów
  • Miejscowość:Sztum

Napisano 09 sierpień 2019 - 18:53

*
Popularny

yRoBLwo.png

Cześć! Wracamy (po raz kolejny) z nieco odświeżoną wersją znanego chyba wszystkim CP. W bagażu, prócz fundamentalnego konceptu, mamy kilka nowych pomysłów i spróbujemy pchnąć w ten projekt nowe życie. Myślę, że nie ma sensu robić żadnego zbędnego wstępu i najlepiej będzie przejść od razu do sedna. W temacie chcę zawrzeć wszystkie podstawowe informacje o tym, czym jest Celebrity Project i w jaki sposób będzie funkcjonować na serwerze.

CP to inicjatywa, która jest dla Waszych postaci kluczem do bramy świata celebrytów pełnego showbiznesowego blichtru, rozgłosu i sukcesów, ale też dramatów, podłych plotek i czyhających na drobne potknięcia paparazzi, gotowych zniszczyć wypracowaną przez lata renomę i autorytet. Projekt w domyśle skupia artystów przeróżnej maści, obłowionych biznesmenów, czy wpływowych polityków, którzy swoją osobą budzą powszechne zainteresowanie na salonach Los Santos, a żyjąc w ciągłym blasku fleszy są wystawieni na bezkompromisowe języki opinii publicznej.

Chcemy, aby postacie celebrytów prowadzone były z dużym naciskiem na rozwijanie wątków fabularnych. Każda postać, która została stworzona stricte do Celebrity Project, zaczynać będzie od najniższego szczebla i sukcesywnie się rozwijać. Dla niektórych droga na szczyt może być długa i wymagająca, dla innych zdobycie rozgłosu będzie szybkie, ale za to ulotne lub tragiczne. Jeszcze inni mogą na ten szczyt nigdy nie dotrzeć. CP, jak zostało wyżej wspomniane, nie jest wyłącznie dla artystów muzycznych - miejsce dla siebie znajdą tu również modelki, blogerzy, sportowcy i wszyscy inni, dla których głównym celem w życiu jest zdobycie sławy.

Przy każdym sukcesie dużą rolę odgrywają także ludzie, którzy na co dzień ukrywają się w cieniu prawdziwych gwiazd. Stojące za nimi wytwórnie, agencje, managerowie także w Celebrity Project przynosić będą niemałe korzyści dla obu stron. Wytwórnie i agencje będą kluczem do wyjścia z podziemia, zapewnią także kontrakty, stałe dochody i przeróżne kontrakty, a przede wszystkim rozwój uwarunkowany własnymi korzyściami. Managerowie dbać będą o dobry wizerunek, wspierać, doradzać i w imieniu podopiecznych przyjmować oferty współpracy. Ściśle związane ze światem celebrytów są także media, w tym lokalne San News, które znacząco mogą przyspieszyć karierę, ale równie szybko mogą ją także zakończyć.

W parze ze sławą idą najczęściej duże pieniądze. Ten element rozgrywki w poprzednich odsłonach dawał się najbardziej we znaki. Oprócz znanych już wycen, które postaramy się odpowiednio zwiększyć, aby jak najlepiej odpowiadały ilości włożonej pracy, gracze będą mieli kilka nowych sposobów, aby zdobyć gotówkę. Chcemy bardziej skupić się na wynagradzaniu ciekawej gry IC i kreatywności, mniej na dawaniu pieniędzy za zmienianie animek i bierną, hermetyczną grę. Już w tym temacie zaznaczę, że granie postaci celebryty nie równa się graniu ekskluzywnej prostytutki, wbrew temu, co niektórzy w przeszłości starali się prezentować.

Jeśli już mowa o grze In Character - nie jest tajemnicą, że w poprzednich odsłonach projektu bardzo często bagatelizowano problem sposobu prowadzenia wybranych postaci i nie próbowano temu przeciwdziałać. CP to nie miejsce dla nijakich, wyidealizowanych charakterów po dwa tysiące godzin, ani tym bardziej osób, których wizja grania celebryty skupia się na orbitowaniu wokół pączka. W skrócie, prezentowanie niższego poziomu będzie wiązało się z odpowiednio niższym wsparciem z naszej strony, czy też samym wykluczeniem z projektu.

Wiążąc ten temat chciałbym zaznaczyć, że celowo nie poruszyłem tu niektórych aspektów rozgrywki. Chciałbym, aby CP jak najbardziej odpowiadało wizji graczy, którzy są zainteresowani tego typu rozgrywką i niektóre elementy postaramy się dostosowywać wspólnie z nimi. Temat pozostawiam otwarty i zachęcam do zadawania pytań, na które będziemy odpowiadać na bieżąco razem z Kombajnem, który pomoże nieco przy projekcie. Jeśli będzie ich jakoś dużo, to stworzymy tutaj małe FAQ.

#2 Fado

Fado

Rzeczywistość nie istnieje

• Gracze
  • 984 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 19:15

Ta odsłona CP też będzie składała się z graczy z którymi półświatek nie może wejść w żadną krzywdzącą ich postać interakcje bo skończy się to lamentem do administracji?

#3 Wozny

Wozny

Ja tu tylko sprzątam.

• Administratorzy
  • 2812 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 19:29

Ta odsłona CP też będzie składała się z graczy z którymi półświatek nie może wejść w żadną krzywdzącą ich postać interakcje bo skończy się to lamentem do administracji?

Nie chce w CP osób, które nie potrafią zagrać akcji na niekorzyść swojej postaci. Wręcz przeciwnie, przychodząc tutaj trzeba mieć nastawienie, że sukces jednej osoby wzbudza zawiść u innych i w związku z tym postacie celebrytów może spotykać wiele więcej nieprzyjemności, niż szarych obywateli. Nie mam zamiaru z nikim się tu pieścić - jeśli rozgrywka IC potoczy się w taki sposób, że doprowadzi do końca czyjejś kariery, to tak po prostu będzie. Z drugiej strony, jeśli za chęcią uprzykrzenia komuś gry będą stały motywy OOC - nie będę tego tolerować.

#4 tieah

tieah
  • Gracze
  • 701 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 19:48

widze, ze sezon na bentrumy z gwiazdka otwarty kiedy zamykacie?

Spoiler

Użytkownik tieah edytował ten post 09 sierpień 2019 - 19:49

#5 Wozny

Wozny

Ja tu tylko sprzątam.

• Administratorzy
  • 2812 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 19:54

widze, ze sezon na bentrumy z gwiazdka otwarty kiedy zamykacie?

Spoiler

Teraz.

Spoiler

I wszyscy tu dobrze wiemy, że pomimo tego co sobie tam napiszesz - to jest twoja poważna opinia. Może dlatego właśnie, przez takie podejście, interakcje graczy organizacji przestępczych z CP w przeszłości musiały kończyć się interwencją administracji.

#6 Lilek

Lilek

▬▬▬ 𝐃𝐎𝐍𝐎𝐒𝐈𝐂𝐈𝐄𝐋 ▬▬▬

• Gracze
  • PipPipPipPipPip
  • 5290 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 07:43

Czy wraz z ponownym otwarciem CP osoby z gwiazdkami (liderzy biznesów, nonamy z centrum) którzy nic nie wnoszą swoją postacią do świata gry utracą je jeśli nie będą w cp, nie będą dalej rozwijały swoich postaci pod kątem sławy? Bo sory, nie widzę sensu dawać gwiazdki osobie, która prowadzi dwa biznesy i jego głównym zajęciem postaci to jazda internusem po centrum.

ijA2jm.gif

#7 Kumpel Bartek

Kumpel Bartek
  • Gracze
  • 673 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 11:47

czy podczas gry muzyka/rapera chcemy nagrać teledysk do nutki, możemy pozwolić sobie na nagrywki na np. prywatnych serwerach, które pozwalają na bardziej rozbudowane animacje itp itd? Nie oszukujmy się, każdy teledysk na devgaming kończy sie na spamieniu animkami typu /stack1-2-3-4-5-6-. czy będzie to brane również pod wycenę w takim bądź razie jeśli tak?

#8 Wozny

Wozny

Ja tu tylko sprzątam.

• Administratorzy
  • 2812 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 12:36

Czy wraz z ponownym otwarciem CP osoby z gwiazdkami (liderzy biznesów, nonamy z centrum) którzy nic nie wnoszą swoją postacią do świata gry utracą je jeśli nie będą w cp, nie będą dalej rozwijały swoich postaci pod kątem sławy? Bo sory, nie widzę sensu dawać gwiazdki osobie, która prowadzi dwa biznesy i jego głównym zajęciem postaci to jazda internusem po centrum.

To już trzecie pytanie, które zawiera stanowisko z agresywną presupozycją, spokojnie xD Jedyną osobą związaną z biznesami, która ma gwiazdkę jest phenoman i muszę przyznać, że rozpatrując aplikacje była to jedna z niewielu postaci, którą kojarzył każdy wypowiadający się w aplikacji. Jeśli potrafi zadbać o rozpoznawalność swojej postaci wśród graczy, to czemu ma nie mieć tej gwiazdki?

Z resztą, wydaje mi się że wcześniejsze podejście do tematu gwiazdek za bardzo udzieliło się niektórym. Przez długi czas robiliśmy z tego skryptu unikat, przez co był on na serwerze zupełnie nieużywany, kiedy tak naprawdę osiągnięcie jednej z trzech możliwych gwiazdek powinno być dla graczy, którzy w ten sposób kreują swoją postać, niezbyt dużym wyzwaniem. Posiadanie jednej gwiazdki nie robi z postaci celebryty na skale świata, nie robi z niej nawet celebryty na skale miasta, a oznacza tylko, że postać jest kimś więcej, niż zwykłym szarakiem i w jakiś sposób wyróżniła się spośród tłumu.

czy podczas gry muzyka/rapera chcemy nagrać teledysk do nutki, możemy pozwolić sobie na nagrywki na np. prywatnych serwerach, które pozwalają na bardziej rozbudowane animacje itp itd? Nie oszukujmy się, każdy teledysk na devgaming kończy sie na spamieniu animkami typu /stack1-2-3-4-5-6-. czy będzie to brane również pod wycenę w takim bądź razie jeśli tak?

Nie chce wymuszać, żeby wszystkie materiały powstawały na serwerze, bo rozumiem, że może to okazać się uciążliwe. Z oczywistych względów - o ile nie świeci gdzieś w dole ekranu IP/logo/nazwa innego serwera ani jakieś charakterystyczne elementy HUDu, to nie będzie z tym żadnego problemu. Jeśli chodzi o wycenę, napisałem to dokładniej na discordzie CP, biorę pod uwagę różne rzeczy, między innymi ilość pracy, która została włożona w przygotowanie klipu i raczej nie ma znaczenia, czy będzie to na devgaming czy nie.

#9 kszyhu caesar

kszyhu caesar

ten ktorego nienawidzisz

• Gracze
  • 1565 postów
  • Miejscowość:kblock mob 91 gang

Napisano 11 sierpień 2019 - 09:31

Moim zdaniem pozwalanie na uzywanie innych serwerow do robienia filmikow IC jest bez sensu i glupie, jak ktos potrafi ( a są tacy ludzie ) to i z tych Twoich stackow panie bartku 1-6 zrobi lepszy teledysk niz ktos kto bedzie skakal po serwerach zeby swoje zasoby zainstalowac czy nie wiem nawet z jakiego powodu bo na devie masz wszystko co potrzeba XD chyba o to chodzi zeby wykazac sie kreatywnoscia korzystając z tego co sie ma a nie chodzic na skroty, jak nie umiesz robic teledyskow to ich nie rob albo zaplac grubo temu kto potrafi. Zawsze bylo tak, ze ten kto mial kamere i zajebiście montowal to mial wladze a jak bedzie samowolka na serwery rozne na ktorych sa wszystkie camhacki i nie trzeba nawet ruszyc palcem zeby teledysk byl bajerancki to nikt juz nie bedzie sie musiał nawet starać.

Fajne, ze CP wraca ale mam nadzieje, ze w koncu pojawia sie gracze ktorzy maja rzeczywiscie cos fajnego do zaoferowania bo juz widac oklepany schemat raperow ktory w zaden sposob ciekawy nie jest. Mam nadzieje, ze bedziesz wozny przykladal uwage do jakosci contentu jaki pojawia sie u Twoich podopiecznych, pozdrawiam i zycze powodzenia.

Użytkownik kszyhu caesar edytował ten post 11 sierpień 2019 - 09:35

.

ezgif-1-adc4654934.gif

#10 1lopez

1lopez

biały człowiek

• Gracze
  • 796 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 11:57

Jeżeli ktoś potrafi to będzie mógł zaimplementować w swój teledysk niestandardowe animacje(których nie ma na devie), rendery, wgrać podmianki, których też nie można wgrać na devie i używać modów do lepszego operowania kamerą i co w tym złego?

to i z tych Twoich stackow panie bartku 1-6 zrobi lepszy teledysk niz ktos kto bedzie skakal po serwerach zeby swoje zasoby zainstalowac czy nie wiem nawet z jakiego powodu bo na devie masz wszystko co potrzeba XD chyba o to chodzi zeby wykazac sie kreatywnoscia korzystając z tego co sie ma a nie chodzic na skroty, jak nie umiesz robic teledyskow to ich nie rob albo zaplac grubo temu kto potrafi.

Co to w ogóle za durny tok myślenia, to właśnie kreatywność zachęca graczy do korzystania z zewnętrznych narzędzi do robienia teledysków. 

https://www.youtube....h?v=j5X5-PhJVX4

https://www.youtube....h?v=gOE0zSTY2ww

czy na devie też można nakręcić dobry teledysk? Oczywiście, ale jeżeli ktoś potrafi zrobić coś lepszego niż sztywne nawalanie /stack1-2 to czemu mamy mu tego zabraniać? MTA jest platformą, która blokuje dużo rzeczy więc czemu na siłe mamy tkwić na serwerze i męczyć sie z tym "co mamy"? 

Zawsze bylo tak, ze ten kto mial kamere i zajebiście montowal to mial wladze a jak bedzie samowolka na serwery rozne na ktorych sa wszystkie camhacki i nie trzeba nawet ruszyc palcem zeby teledysk byl bajerancki to nikt juz nie bedzie sie musiał nawet starać.

Ale to jest płytkie i głupie. Nawet nie chce mi sie tego krytykować bo wiem, że i tak będziesz żył ślepo w swoich przekonaniach xD

Użytkownik 1lopez edytował ten post 11 sierpień 2019 - 12:22

#11 kszyhu caesar

kszyhu caesar

ten ktorego nienawidzisz

• Gracze
  • 1565 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 12:19

Jeżeli ktoś potrafi to będzie mógł zaimplementować w swój teledysk niestandardowe animacje(których nie ma na devie), rendery, wgrać podmianki, których też nie można wgrać na devie i używać modów do lepszego operowania kamerą i co w tym złego?

Co to w ogóle za durny tok myślenia, to właśnie kreatywność zachęca graczy do korzystania z zewnętrznych narzędzi do robienia teledysków. 

https://www.youtube....h?v=j5X5-PhJVX4

https://www.youtube....h?v=gOE0zSTY2ww

czy na devie też można nakręcić dobry teledysk? Pewnie tak, ale jeżeli ktoś potrafi zrobić coś lepszego niż sztywne nawalanie /stack1-2 to czemu mamy mu tego zabraniać? MTA jest platformą, która blokuje dużo rzeczy więc czemu na siłe mamy tkwić na serwerze i męczyć sie z tym "co mamy"? 

Ale to jest płytkie i głupie. Nawet nie chce mi sie tego krytykować bo wiem, że i tak będziesz żył ślepo w swoich przekonaniach xD

no zajebiscie plytkie i glupie caly ja

Robienie filmikow do swojej org korzystajac z renderow albo animacji z cutscenek ze swoimi skinami zeby skleic fajny filmik oddajacy klimat tego co grasz to inna sprawa niz korzystanie z czegos czego nigdy na devie bys nie zyskal droga in character. Nie trzeba sie „meczyc” z tym co tu masz bo masz w chuj duzo tylko trzeba umiec to wykorzystac, takie pierdolenie xD nie trzeba podstawiac skinow do animacji z cutscenek zeby zrobic ponadczasowy i rewolucyjny teledysk a cala reszte poza tym mozesz robic tu na serwerze, masz zajebisty skrypt kamery jak ja ogarniasz wiec wtedy to, czy filmik sie bedzie skladac z dwoch animek czy bedzie zajebiscie rozbudowany zalezy tylko od tego kto go robi

.

ezgif-1-adc4654934.gif

#12 1lopez

1lopez

biały człowiek

• Gracze
  • 796 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 12:39

Robienie filmikow do swojej org korzystajac z renderow albo animacji z cutscenek ze swoimi skinami zeby skleic fajny filmik oddajacy klimat tego co grasz to inna sprawa niz korzystanie z czegos czego nigdy na devie bys nie zyskal droga in character. Nie trzeba sie „meczyc” z tym co tu masz bo masz w chuj duzo tylko trzeba umiec to wykorzystac, takie pierdolenie xD

korzystanie z czego na przykład? Zobacz drugi film jaki Ci wysłałem, czy tam jest jakieś nadużycie czegokolwiek? Jest to po prostu ładny teledysk, który korzysta z niestandardowych animacji, autor wkładał tak samo dużo pracy w zrobienie takiego materiału. Nie wiem po co ty chcesz ograniczać kreatywność ludzi tworząc takie bezsensowne zasady.

nie trzeba podstawiac skinow do animacji z cutscenek zeby zrobic ponadczasowy i rewolucyjny teledysk a cala reszte poza tym mozesz robic tu na serwerze,

nie trzeba, ale jeżeli ktoś umie i chce to dlaczego chcesz mu to zabronić? 

zatrzymałeś się w 2k12 i próbujesz na siłe uregulować coś co nie ma żadnego znaczenia, a tylko ogranicza graczy.

Użytkownik 1lopez edytował ten post 11 sierpień 2019 - 12:45

#13 Wozny

Wozny

Ja tu tylko sprzątam.

• Administratorzy
  • 2812 postów

Napisano 11 sierpień 2019 - 15:55

Robienie filmikow do swojej org korzystajac z renderow albo animacji z cutscenek ze swoimi skinami zeby skleic fajny filmik oddajacy klimat tego co grasz to inna sprawa niz korzystanie z czegos czego nigdy na devie bys nie zyskal droga in character.

Jeśli dobrze rozumiem o co chodzi - nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś mając kilka dolarów na /stats będzie tworzyć klipy z infernusami na serwerze pomocniczym, bo nie ma to najmniejszego sensu. Ale jeśli ktoś używa zewnętrznego serwera lub programu, bo ma tam wgrane customowe animki albo rendery, to nie wiem czemu miałbym coś takiego ograniczać. Na przykład Wrimer z tego co wiem, do niektórych produkcji używał blendera i wychodziło to naprawdę fajnie, było po prostu coś innego.

#14 kszyhu caesar

kszyhu caesar

ten ktorego nienawidzisz

• Gracze
  • 1565 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 10:18

korzystanie z czego na przykład? Zobacz drugi film jaki Ci wysłałem, czy tam jest jakieś nadużycie czegokolwiek? Jest to po prostu ładny teledysk, który korzysta z niestandardowych animacji, autor wkładał tak samo dużo pracy w zrobienie takiego materiału. Nie wiem po co ty chcesz ograniczać kreatywność ludzi tworząc takie bezsensowne zasady.

nie trzeba, ale jeżeli ktoś umie i chce to dlaczego chcesz mu to zabronić? 

zatrzymałeś się w 2k12 i próbujesz na siłe uregulować coś co nie ma żadnego znaczenia, a tylko ogranicza graczy.

dobra juz tam nie pitol ze sie zatrzymalem gdzies bo jeszcze dlugo zanim o nastapi
masz racje ale ja tez troche wiec gitara siema a chodzilo mi o to co wozny odpisal czyli zajebiscie pozdro nie denerwuj sie tam lopezik zlosc pieknosci szkodzi

.

ezgif-1-adc4654934.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych