Skocz do zawartości

Multi Theft Auto Zagraj
Facebook Twitter Steam Community Zgłoszenia Wyszukiwarka
Tradycyjna rozgrywka Role Play w nowoczesnym wydaniu.


Zdjęcie

FAQ — niezbędne informacje nt. wyceny gruntów


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Albert

Albert
 • Supporterzy
 • 1040 postów

Napisano 28 wrzesień 2019 - 20:21

I. JAK ZAKUPIĆ GRUNT?

 • Początkowo zapoznaj się z cennikiem gruntów znajdującym się w tym samym dziale w celu sprawdzenia kwoty, którą będziesz musiał uregulować w najbliższym czasie po złożeniu wyceny. Pamiętaj, że to nie wszystkie koszty jakie musisz ponieść. Cennik gruntów jest orientacyjny i cena może być w rzeczywistości zupełnie inna niż przedstawiona w temacie, więc nie sugeruj się dokładnie. Najczęściej koszt wyceny zależy od lokalizacji, powierzchni oraz unikalności budynku.
 • W przypadku zdecydowania się na konkretny grunt, utwórz nowy temat korzystając z odpowiedniego wzoru (podanego poniżej). Dopilnuj, aby był on bezbłędnie wypełniony a screeny w nim zawarte pochodziły z serwera i odzwierciedlały stan faktyczny budynku, dodatkowo nie zostały poddane żadnym modyfikacjom. PAMIĘTAJCIE! Część obiektów na mapie, na serwerze została zmodyfikowana, dlatego też zależy nam na konkretnym stanie z serwera.
 • Po utworzeniu tematu, upoważniona do tego osoba powinna wycenić grunt podając dokładną kwotę do zapłaty za sam grunt (obiekty liczysz sam). Po tym, osoba wystawiająca prośbę o wycenę winna zgłosić się do osób odpowiedzialnych za sprzedaż gruntów (lista poniżej). Jeżeli wystawiający nie zgłosi się po grunt w ciągu trzech dni— wycena znika.

II. W KTÓRYCH CZĘŚCIACH MIASTA MAM OGRANICZONY DOSTĘP DO ZAKUPU GRUNTÓW?

Obserwując tendencję graczy, dochodzi do nas znaczna ilość wycen, która powinna zostać ograniczona z oczywistego względu — miejsca te zarezerwowane pozostają dla projektów IC oraz biznesów bądź frakcji, dlatego też na poniższej mapie prezentujemy Wam lokalizacje, których wycena może zostać utrudniona. Dla opornych są to: ścisłe centrum - Market (okolice tzw. pączka), Aleja Gwiazd znajdująca się również na Market, Verdant Bluffs — rządowa posiadłość (czyli tzw. biały dom), San Andreas BLVD (na Idlewood, gdzie dominują biznesy) oraz pobliska Alhambra.


Spoiler


III. POZNANIE OSTATECZNYCH KOSZTÓW UZYSKANIA INTERIORU:

Cena gruntu + (cena za obiekt x ilość obiektów) = kwota całkowita
 • Cena gruntu - kwota, która orientacyjnie podana jest w cenniku, ostateczną cenę gruntu poznaje się po dokonaniu wyceny u osoby odpowiedzialnej w tym dziale. Płacimy ją u urzędnika wraz z ceną za podaną ilość obiektów.
 • Cena za obiekt - w przypadku firm i garaży wynosi ona $100 za obiekt, natomiast w przypadku domów wynosi $180 za obiekt. Po przekroczeniu 50 obiektów wzrasta co 10 obiektów o $10 za obiekt. Mnoży się ją razy ilość obiektów które chcemy zakupić (minimum 10), następnie dokonujemy płatności u District Supervisora razem z ceną gruntu.
 • Kwota całkowita - wszystkie koszty otrzymania interioru.

IV. WZORY DO TEMATU Z WYCENĄ:

 • W przypadku zakupu domu (zielony blip domku) bez garażu:
  [Dom][Nazwa dzielnicy][Nazwa ulicy] Imię i nazwisko.
  
 • W przypadku zakupu domu (zielony blip) z garażem (żółty blip) znajdującym się na tym samym gruncie:
  [Dom i garaż][Nazwa dzielnicy][Nazwa ulicy] Imię i nazwisko.
  
 • W przypadku zakupu interioru dla firmy (żółty blip):
  [Firma][Nazwa dzielnicy][Nazwa ulicy] Imię i nazwisko.
  
 • W przypadku zakupu garażu do domu na posiadanym gruncie lub zakupu oddzielnego garażu:
  [Garaż][Nazwa dzielnicy][Nazwa ulicy] Imię i nazwisko.
  
 • W przypadku zakupu interioru do innych celów niewymienionych (dajcie w temacie znać do czego konkretnie) (np. projekty IC):
  [Inny][Nazwa dzielnicy][Nazwa ulicy] Imię i nazwisko.
  
 • Kontener w dzielnicy Ocean Docks:
  [Kontener][Nazwa dzielnicy][Nazwa ulicy] Imię i nazwisko.
  

V. WZÓR TEMATU W DZIALE DEPARTMENT OF REGIONAL PLANNING:

[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Miasto:[/b]
[b]Dzielnica:[/b]
[b]Ulica:[/b]
[b]Rodzaj interioru:[/b] Dom/Dom i garaż/Firma/Garaż/Kontener/Inny
[b]Ilość obiektów:[/b]
[b]Screen gruntu:[/b]
[b]Mapa:[/b]
[b]Adnotacja:[/b] (nazwa bądź link w przypadku projektu IC/biznesu)

VI. CO W PRZYPADKU KIEDY POJAWIĄ SIĘ DWIE WYCENY TEGO SAMEGO GRUNTU?:

 

W tym przypadku rozróżniać będziemy kilka scenariuszy związanych z rozwiązanie takiej sprawy. Poniżej przedstawiamy kilka z nich! Dodatkowo przypominamy, że głos decydujący może należeć do osoby decyzyjnej ze względu na sytuację jednej ze stron (np. miejsce dostosowane pod projekt IC, biznes bądź budynek frakcyjny).

 • Licytacja gruntu następuje w momencie kiedy obie strony wystawiły temat związany z wyceną i obie strony decydują się podejść do licytacji. Wtedy grunt otrzymuje osoba, która na określonych zasadach wygrywa licytację.
 • Grunt sprzedany może zostać po porozumieniu ze stroną niezainteresowaną licytacją, ta zaś zobowiązana jest zgłosić się do osoby dokonującej wycen aby ta ukryła temat za jej zgodą i zezwoliła na sprzedaż gruntu.

VII. OSOBY UPRAWNIONE DO ZARZĄDZANIA GRUNTAMI ORAZ PODZIAŁ ZADAŃ:
Prosimy o kontakt z odpowiednimi osobami w celu uzyskania konkretnej pomocy, bezsensowny spam będzie ignorowany - po to istnieje podział zadań. W przypadku kontaktu przez komunikator Discord, prosimy nie dodawać nas do znajomych a pisać bezpośrednio. Jest to możliwe wtedy, kiedy jesteśmy członkami Discorda devGaming i nasze konto ma włączoną dwuetapową weryfikację.

 • Albert - wycena gruntów w dziale. (Garrett Heatley | Albert#5769).
 • knba - sprzedaż gruntów na serwisie. (Louis Ray | knba#0360).
 • patryko30 - sprzedaż gruntów na serwisie. (Derrick Turner | Patryk#8837).

Znaczniki są stawiane po uprzednim skontaktowaniu się z ww. osobą w celu umówienia terminu odbioru gruntu. Należy pamiętać, że osoby te mają też inne zajęcia i należy być cierpliwym. Chamstwo i natręctwo może skutkować wydłużeniem terminu dokonania odbioru gruntu. Skargi i zażalenia kierować do Alberta.

VIII. CO JEŻELI MÓJ MARKER MA BŁĘDNIE USTAWIONĄ ROTACJĘ?

Zaznaczamy, że każdy z osób odpowiedzialnych za ustawianie gruntów na serwerze devGaming jest tylko człowiekiem i takowe błędy mogą się trafić — po pierwsze, nie rób zbędnej awantury i skontaktuj się z odpowiednim administratorem poprzez system ticketów a tamci wprowadzą odpowiednie parametry związane z Twoim markerem. Urzędnicy nie mają możliwości edycji markera po jego uprzednim postawieniu. Dodatkowo nie zajmują się sprzedażą obiektów po ustawieniu markera - wykonuje się to zdalnie za pomocą systemu pod /drzwi (możliwość rozszerzenie obiektów za conPoints bądź dolary w obiegu).Jeżeli Twój problem nie znalazł się na liście, bądź masz wątpliwości co do markera - zadaj je bezpośrednio przed stawianiem gruntów. Nie odpowiadamy za błędy, które wynikają ze strony kupujących. W sytuacjach spornych proszę kierować się bezpośrednio do mnie.
 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych