Skocz do zawartości

Multi Theft Auto Zagraj
Facebook Twitter Steam Community Zgłoszenia Wyszukiwarka
Tradycyjna rozgrywka Role Play w nowoczesnym wydaniu.


Zdjęcie

The People v. Monte Salvatierra


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Towarzysz Magik

Towarzysz Magik
 • Gracze
 • 6 postów
 • Miejscowość:Warszawa

Napisano 11 październik 2019 - 01:25

RxyNkCg.png


CRIMINAL COMPLAINT

SUPERIOR COURT OF SAN ANDREAS

THE PEOPLE OF THE STATE OF SAN ANDREAS
Powód,

v.

Monte Salvatierra,
Pozwany.


 
Luis Ashworth, należycie zaprzysiężony, zeznaje i oświadcza, że jest zastępcą prokuratora okręgowego stanu San Andreas, i oskarża Monte Salvatierra o:
 

COUNT I - 5.2. Kto dopuścił się morderstwa człowieka podlega karze od 20 godzin do kary dożywotniego pozbawienia wolności (Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem (dożywotnie pozbawienie wolności bądź kara śmierci)).

 • 1. Oskarżony podczas rozmowy z agentami federalnymi przyznał się do zarzuconego mu czynu.

COUNT II - 5.11. Kto dopuścił się współpracy w popełnieniu morderstwa podlega takiej samej karze jak morderca zgodnie z podsekcją 2 tej sekcji dotyczącej morderstw.

 • 1. Oskarżony podczas rozmowy z agentami federalnymi przyznał się do zarzuconego mu czynu.

 


I. WPROWADZENIE


[1] Dnia 24 września 2019 roku, około godziny dwudziestej pierwszej na centralę Los Santos Fire Department wpłynęło zgłoszenie o pogryzieniu pewnej kobiety przez psa. Całość miała miejsce przy Mason Street, na terenie bloków należących do Panopticon. Na miejsce została zadysponowana jednostka ratownicza, której częścią załogi był Jack Flack - zamordowany paramedyk. Parę minut później załoga była już na miejscu, przystąpiła do standardowych czynności ratowniczych. Gdy Jack Flack udzielał pomocy poszkodowanej, której dotyczyło wezwanie - zza rogu wybiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zaatakowali swoją ofiarę. Mężczyzna zginął od wielokrotnych cięć wykonanych ostrym narzędziem. Natomiast drugi paramedyk nie był obiektem zainteresowania napastników i wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku, może to świadczyć o zaplanowanym ataku.
 
[2] Agenci federalni oraz funkcjonariusze lokalnego departamentu udali się do jednostki Los Santos Fire Department w której pracował zamordowany w celu uzyskania dodatkowych informacji o potencjalnym motywie przestępstwa. Mężczyźni zostali najpierw przyjęci przez jednego z supervisorów jednostki, porucznika Archer Fezz. Mężczyzna podzielił się z funkcjonariuszami raportem z interwencji z dnia 21 września, kiedy to denat, Jack Flack został pierwszy raz zaatakowany na służbie. Jak twierdzi Porucznik Fezz, Paramedyk Flack nie informował przełożonych o wcześniejszych zatargach z kimkolwiek powiązanym z lokalnym setem Trinitarios, operującym na blokowisku przy Mason Street. Jak twierdził, posiłkując się raportem z interwencji, pierwszy atak sprowokowany został tym, że interweniujący Flack wraz z partnerem podjęli się czynnosci ratowniczych wobec osoby, która odmówiła pomocy lekarskiej. Mężczyzna ten, zidentyfikowany później przez agentów jako Olegario Caban, stał się agresywny a następnie wydobył spod bluzy maczetę i począł ciąć udzielającego mu pomocy sanitariusza. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że jedynym motywem zabójstwa Jacka Flacka była właśnie ta interwencja i atak, który został przerwany 21 września przez agentów FBI.
 
[3] Agenci federalni rozmawiali również z obecnym tej nocy, partnerem paramedyka Flack, paramedykiem Carl Ribson. Zasadniczo potwierdził on wersję znaną przełożonym, twierdząc że Flack w żaden sposób nie sprowokował ataku, nie miał wcześniejszych zatargów z członkami gangu, oraz że po incydencie Flack nie rozmawiał z nim więcej o napaści.
Potwierdził on również celowość działań Olegario Caban, twierdząc że nieznany mu napastnik został nazwany 'Caban' przez drugiego znajdującego się w okolicy, i próbującego deeskalować sytuację, członka gangu.
 
[4] Funkcjonariusze otrzymali również dane partnera paramedyka Jack Flack z interwencji na Mason Street która doprowadziła do jego śmierci. Jest to Alex Varks, obecnie przebywający na zwolnieniu, w związku z uczestnictwem w całym wydarzeniu. Porucznik Fezz obiecał skontaktować się z nim i umówić spotkanie z agentami w najbliższych dniach. Zostanie on przesłuchany w charakterze bezpośredniego świadka zdarzenia.
 
[5] Dnia 10 października 2019 roku jednostki biura terenowego prowadziły poszukiwania osób odpowiedzialnych za morderstwo paramedyka. W okolicach godziny 21:10 podczas obserwowania ugrupowania zamieszkującego Mason Street doszło do wymiany ognia z rywalizacyjną grupą. W trakcie strzelaniny został ranny jeden z agentów federalnych. W incydencie uczestniczyli mężczyźni, którzy dopuścili się morderstwa paramedyka Flack. Wraz z pomocą jednostek lokalnego departamentu zostali oni zatrzymani, a następnie przetransportowani do budynku federalnego na Wells Street, gdzie odbyło się ich przesłuchanie. Special Agent REDACTED przeprowadził przesłuchanie Monte Salvatierra, który przyznał się do przedstawionych mu zarzutów - morderstwa paramedyka, wyraził skruchę, współpracował z przesłuchującym go agentem. Przesłuchiwany Monte Salvatierra potwierdził, iż Olegario Caban, który w tym samym czasie był przesłuchiwany przez Senior Special Agent REDACTED brał udział w wykonywaniu egzekucji na paramedyku, razem z nim. Olegario Caban podczas przesłuchiwania wykazywał agresję, nie przyznał się do postawionych mu zarzutów, niechętnie współpracował z agentami federalnymi.

 
 

II. MATERIAŁ DOWODOWY


EXHIBIT A
Spoiler


EXHIBIT B
Spoiler


EXHIBIT C
Spoiler

 
EXHIBIT D
Spoiler

 
EXHIBIT E
Spoiler

 
 
 
Niniejszym oświadczam, pod karą krzywoprzysięstwa, że ​​informacje zawarte w niniejszym dokumencie są zarówno zgodne z prawdą, jak i przekazane na podstawie mojej najlepszej wiedzy.

Luis Ashworth
Assistant District Attorney
Office of the District Attorney

Użytkownik Towarzysz Magik edytował ten post 11 październik 2019 - 02:08


#2 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano 11 październik 2019 - 21:26

Sprawa karna przeciwko Monte Salvatierra została przyjęta i przydzielona do Criminal Division.

 

Pozwany zostaje niniejszym wezwany do stawienia się przed sądem w celu odpowiedzi na zarzuty w ciągu dwudziestu czterech (24) godzin. Oskarżony lub obrońca działający w jego imieniu muszą zadecydować czy oskarżony przyznaje się do winy.

 

Podpisano,

Judge John Faust,

Superior Court of San Andreas#3 Rivo

Rivo
 • Gracze
 • 996 postów

Napisano 12 październik 2019 - 15:32

Reprezentowania Pana Monte Salvatierra podjął się adwokat Anthony Walters, z kancelarii prawnej Walters Advocacy.

Oskarżony nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.
 

Podpisano,
adw. Anthony Walters

 

 #4 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano 13 październik 2019 - 02:02

W związku z rozpoczęciem zwykłego biegu procesu obie strony proszone są w ciągu najbliższych 48 godzin przedstawienie listy świadków których pragną przesłuchać podczas trwania postępowania oraz o przedstawienie w całości materiału dowodowego, który uznają za relewantny do sprawy.

 

Podpisano, Judge John Faust, Superior Court of San Andreas

 

((na moje PW))#5 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano 16 październik 2019 - 22:12

Superior Court of San Andreas potwierdza otrzymanie od stron koniecznych materiałów. Tym samym oskarżyciel proszony jest o złożenie oświadczenia wstępnego.

 

John Faust, Superior Court of San Andreas#6 Towarzysz Magik

Towarzysz Magik
 • Gracze
 • 6 postów
 • Miejscowość:Warszawa

Napisano wczoraj, 10:04

Office Of District Attorney, 22/OCT/2019

 

 

STATEMENT

 

  Działając w imieniu Office of District Attorney oskarżam Monte Salvatierra o zamordowanie ratownika zespołu LSFD EMS będącego w trakcie pełnienia obowiązków służbowych - EMT Jack Flack.
 
 
  Dnia dwudziestego czwartego września dwa tysiące dziewiętnastego roku, około godziny dwudziestej pierwszej na centralę Los Santos Fire Department wpłynęło zgłoszenie o pogryzieniu pewnej kobiety przez psa. Całe zdarzenie miało miejsce przy Mason Street, na terenie bloków należących do Panopticon. Gdy na miejscu zjawiła się jednostka EMS, w skład której wchodził paramedyk Jack Flack przystąpiła ona do standardowych czynności ratowniczych. Podczas udzielania pomocy poszkodowanemu, którego dotyczyły wezwanie, zza rogu wybiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zaatakowali ratownika medycznego przy użyciu ostrych narzędzi, w tym przypadku maczet. Mężczyzna zginął na miejscu na skutek wielokrotnych cięć wykonanych na jego ciele przy pomocy wcześniej wspomnianych przyrządów. Z informacji, które uzyskały federalne organy ścigania, partner ofiary nie został poszkodowany, dlatego uważamy, iż atak został zaplanowany i dotyczył tylko jednej osoby. Po przeprowadzeniu stosownego śledztwa przez organy ścigania głównymi sprawcami okazały się dwie osoby - Monte Salvatierra oraz Olegario Caban. Wspólnie z równym sobie okropieństwem zamordowali z zimną krwią medyka ratującego życie. Po ustaleniu wszystkich szczegółów agenci federalni dokonali zatrzymania obu podejrzanych. Przedstawiono przysługujące im prawa i zabrano na przesłuchania. Podczas rozmowy z agentem prowadzącym sprawę oskarżony współpracował, przyznał się do przedstawionych zarzutów oraz przedstawił cały obraz sytuacji ze swojej strony. Wskazał także drugiego napastnika, z którym dokonali przestępstwa.

 

 
 
Luis Ashworth
Assistant District Attorney

 #7 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano dziś, 16:48

Kolejno o oświadczenie wstępne proszony jest przedstawiciel oskarżonego.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

4 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych