Skocz do zawartości

Multi Theft Auto Zagraj
Facebook Twitter Steam Community Zgłoszenia Wyszukiwarka
Tradycyjna rozgrywka Role Play w nowoczesnym wydaniu.


Zdjęcie

The People v. Olegario Caban


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Parchin

Parchin
 • Gracze
 • 716 postów
 • Miejscowość:Poznań

Napisano 11 październik 2019 - 02:04

RxyNkCg.png

 

CRIMINAL COMPLAINT
SUPERIOR COURT OF SAN ANDREAS

THE PEOPLE OF THE STATE OF SAN ANDREAS
Powód,

 

v.

Olegario Caban,
Pozwany.

 

 
Rodney Howington, należycie zaprzysiężony, zeznaje i oświadcza, że jest zastępcą prokuratora okręgowego stanu San Andreas, i oskarża Olegario Caban o:
 

COUNT I - Kto dopuścił się morderstwa człowieka podlega karze od 20 godzin do kary dożywotniego pozbawienia wolności (Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem (dożywotnie pozbawienie wolności bądź kara śmierci)).

 • 1. Z zebranych materiałów wynika, że paramedyk Jack Flack poniósł śmierć na skutek rozległych obrażeń ciała spowodowanych licznymi uderzeniami maczety. Podejrzany swoim zachowaniem i metodą morderstwa znacząco przekracza intensywność konieczną do przełamania oporu ofiary jednocześnie nadając zarzutowi znamię szczególnego okrucieństwa.

COUNT II - Kto dopuścił się współpracy w popełnieniu morderstwa podlega takiej samej karze jak morderca zgodnie z podsekcją 2 tej sekcji dotyczącej morderstw.

 • 1. Zarzut sformułowany zgodnie z oświadczeniami zawartymi w transkryptach przesłuchań (sekcja materiałów dowodowych).

 

 

I. WPROWADZENIE


[1] Dnia 24 września 2019 roku, około godziny dwudziestej pierwszej na centralę Los Santos Fire Department wpłynęło zgłoszenie o pogryzieniu pewnej kobiety przez psa. Całość miała miejsce przy Mason Street, na terenie bloków należących do Panopticon. Na miejsce została zadysponowana jednostka ratownicza, której częścią załogi był Jack Flack - zamordowany paramedyk. Parę minut później załoga była już na miejscu, przystąpiła do standardowych czynności ratowniczych. Gdy Jack Flack udzielał pomocy poszkodowanej, której dotyczyło wezwanie - zza rogu wybiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zaatakowali swoją ofiarę. Mężczyzna zginął od wielokrotnych cięć wykonanych ostrym narzędziem. Natomiast drugi paramedyk nie był obiektem zainteresowania napastników i wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku, może to świadczyć o zaplanowanym ataku.

[2] Agenci federalni oraz funkcjonariusze lokalnego departamentu udali się do jednostki Los Santos Fire Department w której pracował zamordowany w celu uzyskania dodatkowych informacji o potencjalnym motywie przestępstwa. Mężczyźni zostali najpierw przyjęci przez jednego z supervisorów jednostki, porucznika Archer Fezz. Mężczyzna podzielił się z funkcjonariuszami raportem z interwencji z dnia 21 września, kiedy to denat, Jack Flack został pierwszy raz zaatakowany na służbie. Jak twierdzi Porucznik Fezz, Paramedyk Flack nie informował przełożonych o wcześniejszych zatargach z kimkolwiek powiązanym z lokalnym setem Trinitarios, operującym na blokowisku przy Mason Street. Jak twierdził, posiłkując się raportem z interwencji, pierwszy atak sprowokowany został tym, że interweniujący Flack wraz z partnerem podjęli się czynnosci ratowniczych wobec osoby, która odmówiła pomocy lekarskiej. Mężczyzna ten, zidentyfikowany później przez agentów jako Olegario Caban, stał się agresywny a następnie wydobył spod bluzy maczetę i począł ciąć udzielającego mu pomocy sanitariusza. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że jedynym motywem zabójstwa Jacka Flacka była właśnie ta interwencja i atak, który został przerwany 21 września przez agentów FBI.

[3] Agenci federalni rozmawiali również z obecnym tej nocy, partnerem paramedyka Flack, paramedykiem Carl Ribson. Zasadniczo potwierdził on wersję znaną przełożonym, twierdząc że Flack w żaden sposób nie sprowokował ataku, nie miał wcześniejszych zatargów z członkami gangu, oraz że po incydencie Flack nie rozmawiał z nim więcej o napaści.

Potwierdził on również celowość działań Olegario Caban, twierdząc że nieznany mu napastnik został nazwany 'Caban' przez drugiego znajdującego się w okolicy, i próbującego deeskalować sytuację, członka gangu.

[4] Funkcjonariusze otrzymali również dane partnera paramedyka Jack Flack z interwencji na Mason Street która doprowadziła do jego śmierci. Jest to Alex Varks, obecnie przebywający na zwolnieniu, w związku z uczestnictwem w całym wydarzeniu. Porucznik Fezz obiecał skontaktować się z nim i umówić spotkanie z agentami w najbliższych dniach. Zostanie on przesłuchany w charakterze bezpośredniego świadka zdarzenia.

[5] Dnia 10 października 2019 roku jednostki biura terenowego prowadziły poszukiwania osób odpowiedzialnych za morderstwo paramedyka. W okolicach godziny 21:10 podczas obserwowania ugrupowania zamieszkującego Mason Street doszło do wymiany ognia z rywalizacyjną grupą. W trakcie strzelaniny został ranny jeden z agentów federalnych. W incydencie uczestniczyli mężczyźni, którzy dopuścili się morderstwa paramedyka Flack. Wraz z pomocą jednostek lokalnego departamentu zostali oni zatrzymani, a następnie przetransportowani do budynku federalnego na Wells Street, gdzie odbyło się ich przesłuchanie. Special Agent REDACTED przeprowadził przesłuchanie Monte Salvatierra, który przyznał się do przedstawionych mu zarzutów - morderstwa paramedyka, wyraził skruchę, współpracował z przesłuchującym go agentem. Przesłuchiwany Monte Salvatierra potwierdził, iż Olegario Caban, który w tym samym czasie był przesłuchiwany przez Senior Special Agent REDACTED brał udział w wykonywaniu egzekucji na paramedyku, razem z nim. Olegario Caban podczas przesłuchiwania wykazywał agresję, nie przyznał się do postawionych mu zarzutów, niechętnie współpracował z agentami federalnymi.

 
 

II. MATERIAŁ DOWODOWY

EXHIBIT A

Spoiler


EXHIBIT B
Spoiler


EXHIBIT C
Spoiler


EXHIBIT D
Spoiler


EXHIBIT E
Spoiler 
Niniejszym oświadczam, pod karą krzywoprzysięstwa, że ​​informacje zawarte w niniejszym dokumencie są zarówno zgodne z prawdą, jak i przekazane na podstawie mojej najlepszej wiedzy.

Rodney Howington
Assistant District Attorney
Office of the District Attorney


61b4fa9aab670ae1c85a8a83772fa283.gif


#2 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano 11 październik 2019 - 21:27

Sprawa karna przeciwko Olegario Caban została przyjęta i przydzielona do Criminal Division. 

 

Pozwany zostaje niniejszym wezwany do stawienia się przed sądem w celu odpowiedzi na zarzuty w ciągu dwudziestu czterech (24) godzin. Oskarżony lub obrońca działający w jego imieniu muszą zadecydować czy oskarżony przyznaje się do winy. 

 

Podpisano,

Judge John Faust,

Superior Court of San Andreas#3 SCD

SCD

  Santa Clarita Diet

 • Gracze
 • 439 postów
 • Miejscowość:Santa Clarita

Napisano 11 październik 2019 - 21:33

Wysoki Sądzie,

 

Nazywam się Jacqueline Keating i podczas procesu będę występować w roli adwokata Olegario Caban. Informuję, iż mój klient nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

 

Jacqueline Keating#4 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano 11 październik 2019 - 22:02

W związku z rozpoczęciem zwykłego biegu procesu obie strony proszone są w ciągu najbliższych 48 godzin przedstawienie listy świadków których pragną przesłuchać podczas trwania postępowania oraz o przedstawienie w całości materiału dowodowego, który uznają za relewantny do sprawy.

 

Podpisano, John Faust, Superior Court of San Andreas

((na moje PW))#5 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano 16 październik 2019 - 22:12

Superior Court of San Andreas potwierdza otrzymanie od stron koniecznych materiałów. Tym samym oskarżyciel proszony jest o złożenie oświadczenia wstępnego.

 

John Faust, Superior Court of San Andreas#6 Parchin

Parchin
 • Gracze
 • 716 postów
 • Miejscowość:Poznań

Napisano 21 październik 2019 - 21:34

21/OCT/2019
Office of the District Attorney
 
 
OŚWIADCZENIE
 
     Działając w imieniu Office of the District Attorney oskarżam Olegario Caban o zamordowanie ratownika zespołu LSFD EMS będącego w trakcie pełnienia obowiązków służbowych - EMT Jack Flack. Faktami wskazującymi na winę i popierającymi akt oskarżenia przeciwko O. Caban są zeznania jego współpracownika z którym dopuścił się zbrodni. Zeznania zostały uwiarygodnione oficjalnym dokumentem podpisanym przez składającego zeznania - Monte Salvatierra podkreślającym prawdziwość opisanych sytuacji. Oprócz wspomnianych zeznań na winę O. Caban wskazuje także niezbity motyw do popełnienia przestępstwa, który jest uwarunkowany próbą podniesienia swojej wartości w strukturach otoczenia w którym podejrzany znajduje się na codzień.
 
     Olegario Caban jest osobą niebezpieczną która musi zostać odsunięta od społeczeństwa, nie jest także osobą wiarygodną co potwierdza składanie fałszywych zeznań i oświadczeń. Podejrzany wyraził chęć na podjęcie współpracy z Federal Bureau of Investigation, natomiast jego czyny pokazują, że wszelkie oświadczenia i próby wyrażania skruchy powinno się odbierać z dużym dystansem i uważać za całkowicie fałszywe.
 
 
 
Rodney Howington
Assistant District Attorney

61b4fa9aab670ae1c85a8a83772fa283.gif


#7 Wozny

Wozny

  Ja tu tylko sprzątam.

 • Administratorzy
 • 2924 postów
 • Miejscowość:Sztum

Napisano dziś, 16:48

Kolejno o oświadczenie wstępne proszony jest przedstawiciel oskarżonego.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych